Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema SENZORI PARCARE spate și lumini marsarier
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos > Renault Koleos
CONSTANTIN82
Buna ziua.Recent am cumparat un Renault Koleos 2.0 dci 4×4 2008.Nu functioneaza senzorii parcare spate si luminile marsarier.Verificat becuri si schimbat senzorul marsarier de pe cutia de viteze.Poate fi vreo siguranta?Are cineva o schemã cu tabloul de sigurante din habitaclu si de la motor?
grig1960
Am eu schemele electrice, numai ca nu pot sa pun nimic pana sambata seara, sunt la tara si toare datele sunt pe calculatorul de acasa. Daca nu gasesti nimic pana atunci, revin sambata seara cu ce te intreseaza.
Cu stima si drumuri bune.
CONSTANTIN82
Ok.Astept.Multumesc
grig1960
Buna seara,

Revin cu schemele electrice de la luminile pentru mers inapoi si senzorii pentru parcare, cat si planul cu pozitionarea releelor si sigurantelor.

Cu stima si drumuri bune.
CONSTANTIN82
Vã mulțumesc.
lupuady
Buna ziua,am si eu o rugaminte stie cineva Schema keyless go-keyless entry Renault koleos -2009-
grig1960
Buna ziua,

Lupuady, vezi ca ti-am trimis PM.

Ciprian Petrut
Va salut. Azi am patit si eu urmatoarea problema: dintr-o data nu imi mai functioneaza senzorii de parcare spate si luminile de mers inapoi.Aseara cand am parcat a fost totul ok iar azi nu au mai mers. Senzorii de parcare fațã functioneaza. Care ar putea fi problema? Mulțumesc.
grig1960
Switch-ul pentru marche-arriere de pe cutia de viteze defect. Vezi ca la postarea nr. 4 am pus schemele electrice si de la senzorii de parcare si de la luminile pentru marche-arriere.
grig1960
Salutare, Ciprian Petrut ai mai facut ceva cu luminile de mers inapoi si senzorii de parcare spate? Asteptam sa scrii aici care au fost cauzele si daca ai rezolvat problema, ne intereseaza si pe noi, poate ne lovim vreodata de aceeasi dilema.

Cu stima.
lammah
Poti te rog sa dai mai multe detalii despre senzori de parcare , ai postat pdf cu el dar nu stiu ce inseamnaanumite repere de acolo . Mersi
Am o problema la Koleos 2012 imi ceva imi inhiba senzori si nu se alimenteaza ..adica nu am tensiune pe senzori ..pe calculator am voltaj
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.