Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vama Siret - trecere spre / din Ucraina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
Oldredlady
Raspunsuri de la ,,proaspetii,, calatori .
- durata de trecere?
- orele cele mai libere, neaglomerate?
- poarta/ banda speciala autocamioane?
- valoare ,,traditie,, per vames
- alte sfaturi
Oldredlady
Tot eu revin, am gasit ceva info, cam 20 minute, si 10 lei/ pasaport , altfel ,, problem,, si mai ajungi si la ati desface masina , gen reparatie capaitala radmasa.gif
UXE
10 lei dus? si intors?
Oldredlady
Tot la fel, sau depinde de cata marfa ai, si ce ai!
Oldredlady
Salutări de la Hotin, Cernăuți si Czmenita...mica Viena e Cernăuți.
UXE
Fara poze nu te credem tongue.gif
Oldredlady
Uite
UXE
Seamana cu Bulgaria tongue.gif
Oldredlady
Mai rau ! dar frumos in Bucovina de nord, cetatile Hotin si Camenița. Universitatea din Cernauti, dar ca să intri in ,,poveste,, trebuie să de ,,instuiești,, informativ un pic inainte de plecare cu privire la zonă, locuri, geografie, istorie, relaționare socială.
Pot da informații și explicații din experiența mea de city-break 3 zile doritorilor, aștept întrebări. Drumuri bune!
tatabobu
Adica fara intrebari specifice nu poti spune? OK, fie. Cum a fost? Ce-ai facut? Ce-ai vizitat? Cum e la carciuma?
Oldredlady
As spune, dar sare vreun moderator ca ma bag in seama, asa ca cine vrea ii raspund! biggrin.gif
tatabobu
Multumesc, se poate inchide.
Oldredlady
Vama e deschisa! biggrin.gif
Merge fara traditie, ai 5 puincte de trecut / stampile la ucrainieini. Masina pe proprietar/sofer obligatoriu. Carte verde valabila pe Ucraina. Drumuri praf , am rememorat o reintoarcere in timp , anii 95 din Romania (trebuie masina inalta). Preturi mai jos un pic ca la noi, Cernauti e totusi un oras cu 280.000 locuitori. Cine e pasionat de ,,travel,, istorie, gastronomie si bauturi, merita. Nu necesita vigneta, atentie la circulat pe banda I. Nu cunosc nicio limba straina, google translate atat, pe ici pe colo dar rar, rar cate o românească. M-aș mai duce, ospitalieri de altfel. Carburant 4,5 lei.
UXE
Ce-i cu circulatia pe banda 1?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.