Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Costurii elemente carosierie Megane III coupe
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
hightlink
Salut
M.am decis de curand sa achizitionez in urmatoarele doua saptamani un Megane III coupe cu motoru de 1.3 tce 130cp. Nu ma sperie costul pieselor deoarece nici masina pe care o detina cum nu este foarte ieftina de intretinut insa am observat ca elementele de caroserie pentru megane sunt destul de scumpe. Spre exemplu un geam lateral sau luneta pentru coupe abia daca gasesc second iar pe siteurile de piese auto deloc. Cat ar putea costa o luneta de magane 3 coupe la reprezentanta de exemplu?
Sunt aici oameni care au M3 coupe? ce pareri/sfaturi imi puteti da? Chiar si legat de motor smile.gif
Multumesc, sper ca nu deranjeaza postul meu, de doua zile caut informatii si nu am gasit nimic legat de costul elementelor de carosierie pentru un coupe.
silvanu96
Coupe M3 =ok
Motor 1.4tce =ok
Costuri de intretinere =ok
Criteriul de selectie e un pic aiurea, cat costa un geam ...cat costa caroseria ... dar ce faci drifturi ??
hightlink
QUOTE(silvanu96 @ 19 Mar 2019, 11:56)
Coupe M3 =ok
Motor 1.4tce =ok
Costuri de intretinere =ok
Criteriul de selectie e un pic aiurea, cat costa un geam ...cat costa caroseria ... dar ce faci drifturi ??
*



Ce inseamna ok?
Nu am facut drifturi nici cu masina actuala care este cu propulsie laugh.gif
Dupa ce mi-am luat ultima masina acum 2 ani si ceva, a tras o ploaie cu grindina de mi.a facut toata tabla valuri, norocul meu e ca nu mi.a spart luneta/parbriz insa altii nu au fost la fel de norocosi, deci orice se poate intampla. Prefer sa iau in calcul.
De asemenea ma gandam si la motoru de 1.6 spirat de 110cp in 6 trepte (cel putin pe copupe) in caz ca 14.TCE ar putea avea probleme, are deja un nr de KM. Pe internet nu am gasit probleme despre el insa nici nu prea sunt oameni in ro cu aceasta motorizare....
cj98czh
eu zic sa iei in calcul un Casco .... cel mai simplu..


oare topicul "Sfaturi achizitie M3 de ce nu era bun? era necesar inca un topuc nou?
hightlink
QUOTE(cj98czh @ 19 Mar 2019, 12:13)
eu zic sa iei in calcul un Casco .... cel mai simplu..
oare topicul "Sfaturi achizitie M3 de ce nu era bun? era necesar inca un topuc nou?
*



Din cate stiu eu casco nu se face la masini mai vechi de 10 ani iar un M3 cam pe acolo se invarte ca si varsta. Ma intereseaza info specifice despre M3 coupe care este destul de diferite de un M3 in 4 portiere. In cele 85 de pagini despre achizitie m3 majoritatea sunt posturi despre asamblarea in spania vs turcia si cred ca 99% din posturi nu sunt despre M3 coupe.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.