Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Needle Stagging
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
Ciocan Marian
Salut baieti ! Ma plimbam astazi prin youtube si am dat de acest videoclip: https://www.youtube.com/watch?v=WUsP5MX7bc4. M-a surpins mult si voiam sa va intreb daca aveti idee cum se face acest mod si pe M3, astept raspunsurile voastre. biggrin.gif
chivereanumarian
Adică resetare interval service ?
Ciocan Marian
Nu, ma refer la acul de la turometru si casutele de la rezervor si temperatura, cand a pus contactul, s-au invartit de sus pana jos, videoclipul are alt scop, stiu, ma refer strict la acea *initializare*, daca ii pot spune asa.
IonutGligan
la megane 1 era un fel de calibrare a acelor intrand in modul/setarea aceea dar la megane 3 nu am vazut pana acum...
Highwayman
Conform acestora needle seewp se poate activa pentru Megane 3 fabricat dupa 2013.
chivereanumarian
Acelea ceasuri sunt de turcia, am avut și eu puse dar erau pentru benzinar cu pana la 7000 turatii și eu le-am pus pe un diesel de spania și făcea testul acela!

https://youtu.be/le4n-72DHVw


Dar ca să înțelegi cele de spania nu se pot activa, nici mai ales cele analogice de gt line sau gt
silvanu96
De ce?
cj98czh
chivereanumarian, daca mai vad o singura tentativa de a vinde ceva pe aria tehnica ai ban direct 3 zile + moderator preview o lunga perioada.

respectati regulamentul!
SerbanG
Se poate activa doar pe ceasurile care au venit dupa 2013. Cele care au consumul instant cu "bara".
chivereanumarian
O sa vad cu ddt4all ce pot sa fac ,am megane 2015

15 Mar 2019, 18:32:
Cele care au consumul cu bara ,sunt deja de prin 2012
Ciocan Marian
Mersi de raspunsuri baieti ! Megane-ul meu este 2010, 1.5 dCi, se pare ca sunt ghinionist smile.gif)
silvanu96
In ddt4all in ceasuri apare acolo ceva cu animation.
clamba
Chivereanumarian: se poate face și pe mașini de Spania, dar după 2013. Așa e a mea și am făcut chiar la cel indicat de Highwayman.
chivereanumarian
Ai cumva pașii cum au pus colegii ?sa nu fac vreo prostie cum am făcut cu navigația de am umblat în BIC
chivereanumarian
Rezolvat și eu cu ceasurile, rs monitor nu merge la mine
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.