Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piesa necunoscuta - Rog ajutor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
b28rdw
Salutare,

Plec greu de pe loc. Trepideaza toata masina. Plec ori din ambreiaj, patinat, ori accelerez mai tare. Am 142.000km. Am programat-o pentru inlocuire kit ambreiaj.

Am pus pe lista suport motor dreapta, bieleta antibasculare si suport motor stanga (de sub baterie).

Am observat si aceasta piesa. Acum vreo luna era iesita jumatate dar am zis ca asa o fi. Acum pare iesita inspre bara fata aproape toata. Se vad si niste urme de frecare. Am incercat sa o misc dar pare fixa.
Va rog sa-mi spuneti cum se numeste si, eventual, ce cod are sa stiu sa o comand daca e nevoie. Unde ar fi trebuit sa stea? O fi rupta? Se poate impinge la loc sau trebuie desfacut ceva pe acolo?

Multumesc mult!
b28rdw
Am fost azi in service si am schimbat kitul de ambreiaj. S-au uitat la piesa-enigma si au fost cam nedumeriti. Intr-un final au cazut de acord ca ar fi o contragreutate. Nu stiu de ce, dar am retineri vizavi de identificarea facuta de cei doi mecanici.

Peste doua zile ma duc sa schimbe si suportul motor dreapta, cel stanga (de sub baterie) si bieleta antibasculare. Am inteles ca vor lucra alti mecanici atunci. Ii voi intreba si pe ei. Va tin la curent.
espacern
Asta este piesa aia masiva din poza....o bucata de fonta cu rol de contragreutate!
janos
Eu vreau sa identific de unde a cazut eticheta. Mai exact de pe ce piesa. Nu am fost cu masina de 2 saptamani si cand sa urce sotia...hopa ...uite hartia, unde-i piesa ?
z_fdd bacau
8200708934

cred ca e, pur si simplu, eticheta de sub bord... o simpla cautare pe sfantul Goagal cred ca ne poate lamuri
janos
Nici sfanta....nu m-a lamurit...
Cu sau fara spatii intre nu am gasit nimic concludent. O fi intregul ansamblu sau doar o parte din bord ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.