Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Buton recunostere voce
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
catalinvs
La consola de multimedia de la volan, am un buton recunostere voce. Nu stiu cum se activeaza. Cand apas pe el imi spune ca nu este nici o voce setata. Am cautat prin meniu dar imi prind urechile. Daca ma poate ajuta cineva. Laguna 3 2010
AdR!@N
Funcția nu este atât de avansata precum crezi.
Trebuie sa adaugi numere de telefon în memoria unității, apoi la fiecare număr poți înregistra o amprenta vocala pe baza căreia se face recunoașterea.
Bineînțeles ca îți va funcționa doar cu numerele înregistrate în unitate.

Spor!
mars
Vezi in manual: link.
catalinvs
Am vazut. M-am elucidat dupa un clip de pe youtube. Ma asteptam sa fie altceva.imi ia o vesnicie sa pun nr de tel in agenda masinii cu amprenta vocala. Deci, las la o parte functia cu pricina.
radunre
Eu folosesc cu succes acea functie de cand am cumparat masina.
Pare greoi dar am activat-o pentru numerele persoanelor cu care interactionez cel mai des, vre-o 10.
Consider functia foarte utila cand vreau aplearea unui numar in timpul mersului si nu am "copilot".
Nu "butonez" telefonul cat timp masina este in miscare si eu la volan.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.