Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme clima
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Burcea cristi
Salut am o laguna 2.2
Acum 2 luni am avut pompa de apa sparta nu baga caldura pe partea stanga baga doar frig
Am schimbat pompa si acum baga doar caldura pe partea stanga nu vorbesc de dreapta ca acea parte merge perfect de la 16 pana la 26 pe stanga baga decat 26 indiferent daca dau pe 16 ma puteti ajuta va rog sad.gif ce poate sa aiba
puya.crisan
Poate ai un motoras dus sau ceva probleme de amperaj pe firele de la motorasele ce actioneaza clapetele de amestec aer, cred ca ai o problema electrica.
Din cate stiu eu pompa de apa nu are cum sa iti afecteze caldura si mai mult sa si diferentieze de pe stanga dreapta... Clar ai o problema fie cu schimbatorul de caldura fie cu clapete blocate sau motoras ars.... Ceva electric. Nu se vede pe diagnoza in orice caz...singura solutie este sa consulti un electrician, iti dau pe cineva daca esti din București.
iuli23
Pt inceput deconcteaza bateria vreo 10 minute si vezi daca isi revine. Daca nu verifica daca invarte motorasul clapeta. Sunt pe forum topicuri cu poze si tot ce ai nevoie Bafta
audiofilu'
La mie a aparut problema asta la diagnoza facuta cu DDT2000.

Dupa ce am deconectat bateria pentru cateva minute, la reconectare a mers ok. Acum pare ca iar o ia pe aratura... Am motoras de schimb dar e un chin sa ajungi la el, prefer metoda deconectarii.
audiofilu'
Concret ce trebuie facut pentru a ajunge la motorașul din stanga? Azi am mers vreo 75 de km fara clima, placut....
neacsu sandel
Problema asta o am si eu pe parrea stanga...baga numai cald... Am verificat motirasele vizual si la actionarea climei ele cupleaza...se invart ...anul trecut a mai avut problema asta dar si a revenit...acum nu mai vrea. Am citit pe forum ca poate fi de vina si presiunea freonului...daca e mica asa se intampla....anul trecut am bagat freon...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.