Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Symbol vs. Clio 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Andrei_du
Buna ziua!

Urmeaza sa cumpar un Renault Clio sau Symbol, fabricatie 2002-2007, benzina. Zilele urmatoare ma duc sa vad un Symbol si daca este in stare buna il voi cumpara. Nu conosc nimic despre ele, decat faptul ca sunt fabricate in Turcia. As vrea sa va rog sa imi spuneti daca aceste modele "Symbol" au probleme de fiabilitate sau rugina fata de un Clio, eventual daca sunt echipate cu componente mai proaste.

Va multumesc!
wolfin
Clio si simbol e aceeasi masina. Pana in 2005 se schema clio apoi symbol.

Sau te referi la clio bicorp vs clio/symbol.

E o masina simpla....ieftin de intretinut. Poti lua o cazatura sau poti lua una in mintile ei..si in 4 ani sa faci o distributie si 3 schimburi de ulei/filtre.

Erau si pe aici unele de vanzare.

Am un 14 8v din 2006. O pompa apa...injector si senzor de turatie...flanse ..capede de bara si biele....in 10 ani.

Ps..+ consumabile

Le. N are rugina.(doar la fusta capotei..sub mastic dar e de suprafata)..si nu am vazut ruginite.....ca loganul.

https://www.reno.ro/Probleme-symbol-t319015.html

Puteai posta aici.
cj98czh
ca si tinuta de drum, scaune si altele este mai ok Clio bicorp.
Andrei_du
Ce inseamna Clio bicorp?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.