Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Modificare scaune Megane 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
balauru_327
Salut,
As vrea sa ii modific unui Megane 2 ,4 usi, scaunele fata ca apoi spatarele sa se lase mai mult. Dupa ce am desfacut un scaun, am observat ca este ca un ''cioc'' care opreste cursa spatarului. Daca as anula acel opritor , eventual as adauga un surub ca sa se opreasca in ceva, are ceva de suferit ? Arcul care face ca spatarul sa revina in pozitia verticala mai ''duce'' inca 15-20 grade de inclinare ?
Multumesc.[attachmentid=1628098998] [attachmentid=1628098999] [attachmentid=1628099000]
cj98czh
Nu este mai simplu sa iei o camera la un motel cand ai nevoie ?
balauru_327
Ca sa fiu si eu off-topic, si cand observi la ora 01AM ca la ora 21.00 majoritatea receptiilor sunt inchise ce faci? Mai bagi o fisa si poate ai noroc, daca nu, bagi fise pana cand ramai fara.
cj98czh
Faci o rezervare/ plan dinsinta .... Dohhh ...

Si nu ai nevoie de modificari sa dormi sau sa i-o tragi la una .... tot la un motel/hotel este mai comod ....
einstein1984
si te loveste unu din spate si ajungi la orizontala cu scaunul si vertebrele tasate dupa aia... Sau se rupe sudura vietii si cade spatarul in mers cand accelerai, tu ajungi cu ochii in tavan...
Alin2225
Waw ce scenarii apocaliptice frate. Nu o sa se intample absolut nimic...scaunele de nissan sunt aproape la fel cu cele de reno dar nu au blocajul ala...e chiar super naspa cu opritorul ala.... Si eu l-am injurat de 1000000 de ori. Nu cred ca tine de moteluri, bani sau vreun moft...
einstein1984
este ca tu conduci fara centura?
wolfin
@Balaure..foloseste bancheta din spate. apropo la megane ai centura in plafon sa te tii de ea?

aici numai habarnisti....auzi..programezi ..pardon rezervi cand sa (stiti voi ce). numai romantici



cj98czh
Cand vine vb. de bancheta din spate ... si fratele Wolfin graieste ... eu ma apuc de luat notite ... radmasa.gif radmasa.gif
wolfin
tu ai dormitor in spate...merge o saltea intex...compresor ai...boierie.

unii trebe sa bage picioarele in portbagaj sa aiba loc...
Alin2225
Numa' maine vedem anunt pe bursa "modific megane 2 in pensiune de o margareta".
balauru_327
Ma, dar nu stiu de unde va vin ideile astea . Scaunul nu va fi folosit pentru sex (pe el ) si nici pentru dormit (pe el).
Vreau doar sa il trec pe Dragnea frontiera, in mare secret.
wolfin
Pai..

Tu ai inceput... happy.gif
skorpio_bog
Macar sa ii bagi si niste caldura sa nu se vaite ca ala: " 'îi friggg " radmasa.gif
semit
trecem la subiect.. sau.. se inchide?
wolfin
On topic.

Daca tai aceea piedica e posibil sa nu mai revina spatarul pe pozitia initiala.

Sa vezi atunci scandal si explicatii acasa.

Zic si eu....e bataie de cap pt un castig asa de scurt.
balauru_327
Am facut o modificare asemanatoare la scaune de Tico, si nu au nici o problema.
Eram curios daca scaunele de Megane au ceva mai deosebit in acel sistem de lasat pe spate spatarul
wolfin
La tico inteleg....ca e mica...trebe sa scoti picioarele pe geam...dar megu e mare.

Ce pot zice ..succes.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.