Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: lipsa filet pentru carlig fata
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
Iulia Malina
Buna ziua!
Am descoperit acum ceva timp ca in bara din fata nu am unde infileta carligul pentru tractare. Am incercat pe ambele parti unde se gasesc usitele decupate in bara.
Imi puteti spune cum pot rezolva aceasta problema daca cineva s-a mai confruntat cu o astfel de problema.
As cumpara piesa lipsa (asa am inteles, ca e o piesa lipsa ce trebuia sudata de partea de fier din spatele barei de plastic) si sa o montez la un service.
Cei de la Renault Bistrita nu par prea incantati de a se ocupa de aceasta problema si ma pot programa de abia peste 3 saptamani iar eu am nevoie sa rezolv problema saptamana asta maxim saptamana viitoare.
Va multumesc si astept idei cum pot rezolva problema.
espacern
Verifica cu atenție și o sa gasesti piesa sudata la locul ei.

Poate cârligul nu este bun....sau cine bagă cârligul un piesa de înfileta.
Iulia Malina
Nu este.....e o banda de fier in ambele parti, nu e nimic sudat pe ea, nu e gaurita, nu am unde infileta carligul.....
Am cautat eu, sotul mei si cei cu platforma care trebuiau sa incarce masina, pana la urma au urcat-o cu spatele pe platforma.....
einstein1984
o poza cu ce e in spatele capacului? Piliulita aia se sudeaza in traversa fata, nu cred ca ai d eunde sa o iei in afara de reprezentanta,
752107246R ma 155 euro fara taxe.
[attachmentid=1628098620]

.
Daca masina nu a fost reparata (prost) dupa vreun accident frontal, eu as plange si la vocea clientului, asta e clar defct de fabricatie si atrebui sa fie platit de ei, chiar daca masina este iesita din garantie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.