Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ulei cutie Megane 3 GT220
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
anndi
La revizie am pus in cutie 75w80 GL5, cum recomanda cartea, dar de la Motul. Problema e ca intra mai greu in viteza. Tot citind stanga dreapta, am vazut ca se recomanda si 75w90 GL5. Urmatorul pas e sa incerc cu 75w90. dar nu stiu daca e indicat pe termen lung. Cine s-a mai lovit de problema? Ce imi recomandati?
espacern
Nu e mai simplu sa bagi EXACT ce/cât recomanda producatorul...fără alte nelămuriri ulterioare?
speedman
la rece dc ai ulei de la motul intra foarte greu in viteza...am mers cu un saab ce avea ulei d asta...e indicat dc n ai ce face sa l tii doar vara...iarna e un chin. Pune i ce are in carte cum spune espacern
anndi
Multumesc pentru lamuriri. Nu ma asteptam de la Motul sa schimbe in rau treaba...
einstein1984
elf NFP 75W80 ai tu nevoie, care e si GL4. GL5 nu prea e compatibil cu sincroane din bronz.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.