Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme renault scenic 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
nistorelconstantin@gmail.com
Va rog daca ma ajuta cineva cu schita de la mufa R2 renault scenic 2 anul 2004.nu stiu culorie la fire.multumesx
budy65
Salut...ai gasit schema ....imi trimiti si mie te rog....[attachmentid=1628109613]
grig1960
Salut,

Asta e mufa R2, vezi daca se potriveste cu ce ai tu, ca sa fiu sigur ca e ce trebuie ar trebui mai multe detalii despre nivelul de echipare sau daca nu stii trebuie VIN-ul masinii.

Cu stima.

<span class='edit'>20 Sep 2019, 13:21:</span>
Aici e atasat documentul cu, conexiunile de la mufa R2
budy65
Multumesc mult......Grand Scenic 2 1,9 diesel 2008 85 kw
myhay1208
Alte documente atasate.
smile.gif

Link aici: https://www.aidetechniqueauto.fr/tutoriels/...ii-t589-a2.html

Succes!

LE:
Atentie mare cand desfaci mufa. Sunt fire deja rupte acolo. Sfatul meu e sa incepi cu ele.
Daca nu esti atent si le scoti de acolo, o sai probleme pentru ca nu corespund culorilor de intrare.

Poate sa intre verde si sa iasa mov. Se mai intampla sa intre 1 fir si sa iasa 2 fire...


Spor!
budy65
Am reușit să anulez mufa.....acum geamurile pe spate funcționează perfect....frâna de mână a funcționat perfect 10 min după care ..pauză .Erori DF046 și DF049...le sterg,reapar....am nevoie de un modul de frână chiar defect...am nevoie de senzorul Hall.
grig1960
Va salut, cam asta am gasit despre cele doua coduri de eroare.

Cu stima si drumuri bune.
budy65
Mulțumesc la fel.....studiez,orice este bine venit....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.