Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbare TAB Radio
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
Antonyo
Salut,
Am cumparat sotiei recent un Fluence 1.5 DCI 110 CP si am o problema. Vreau sa mut la radio atunci cand dau de rotita sa imi mute posturile presetate. Eu stiu de la CLIO 3 ca se poate muta tab-ul de selectie cand dai de rotita sa iti comute posturile care vin la rand pe frecventa sau posturile presetate de la 1 la 6. Sper ca am explicat oarecum bine. Ideea este ca azi tot drumul pana la birou am incercat sa comut pe tabu-ul acela.
Zng
Langa acea rotita ai doua butoane cu care selectezi ceea ce vrei sa actionezi din rotita .. in poza din atasament este selecta optiunea din centru. In prima obtiune a meniului cauti dupa frecventa.. in a doua dupa post. si in a treia schimbi posturile memorate de tine. tin minte ca si eu cand am luat-o am patit asta pentru ca am apasat din greseala pe ceva. Ar ajuta sa citesti si ghidul de utilizare daca il ai.. daca nu inseamna ca e o defectiune ceva . Numa' bine!
Antonyo
Degeaba, nu face nimic, am in vartit de toate rotitiele, am apasat pe toate butoanele, degeaba....totul merge perfect doar ca nu pot muta acele taburi.
Antonyo
la tabul acesta ma refer...vreau sa mut in dreapta unde scrie 3
gratian.bran
ai satelit sub volan? daca da, si inclin sa cred asta , sub satelit (pe satelit, dedesubt) ai niste butoane , plus o rotita; cu butoanele navighezi stinga -dreapta prin meniu iar cu rotita sus-jos pe optiune ; daca apesi rotita e ,,ok" adica intri in ce ai selectat , ...ca sa intri in tel ai butoane pe satelit, deasupra , doua alaturate (apesi drpt , intri in tel , cu rotita selectezi apel primite , ratate sau formate-jos-sus cu cele dedesubt si apesi rotita ptr ok ( la fel pentru efectuare apel)....



ca sa schimbi tab-ul pe ,,3" apesi pe butonul de sub satelit , din dreapta -ele sunt 2 alaturate...


ca sa memorezi un post , selectezi tab cu cifra, ultimul spre drpt , pui cifra si tii apasat pe cifra 5 sec sper ca am fost de folos.
Antonyo
QUOTE(gratian.bran @ 17 Dec 2018, 19:33)
ai satelit sub volan? daca da, si inclin sa cred asta , sub satelit (pe satelit, dedesubt) ai niste butoane , plus o rotita; cu butoanele navighezi stinga -dreapta prin meniu iar cu rotita sus-jos pe optiune ; daca apesi rotita e ,,ok" adica intri in ce ai selectat , ...ca sa intri in tel ai butoane pe satelit, deasupra , doua alaturate (apesi drpt , intri in tel , cu rotita selectezi  apel primite , ratate sau formate-jos-sus cu cele dedesubt  si apesi rotita ptr ok ( la fel pentru efectuare apel)....
ca sa schimbi tab-ul pe ,,3" apesi pe butonul de sub satelit , din dreapta -ele sunt 2 alaturate...
ca sa memorezi un post , selectezi tab cu cifra, ultimul spre drpt , pui cifra si tii apasat pe cifra 5 sec sper ca am fost de folos.
*


Salut, eu nu gasesc sub satelit (pe satelit, dedesubt) niste butoane
cj98czh
Ia invarte de rotita din prima poza ... si vezi ce se intampla ...

Eu vad chiar mai multe butoane + rotita ... cum zici ca nu le vezi ?

O citire a manualului te scuteste pe viitor de multe intrebari din astea "existentiale" smile.gif
Antonyo
QUOTE(cj98czh @ 24 Dec 2018, 10:55)
Ia invarte de rotita din prima poza ... si vezi ce se intampla ...

Eu vad chiar mai multe butoane + rotita ... cum zici ca nu le vezi ?

O citire a manualului te scuteste pe viitor de multe intrebari din astea "existentiale" smile.gif
*


Daca invart de rotita se schimba frecventa de la radio.
Nu am zis ca nu vad butoanele...am zis "nu vad butoanele de sub telecomanda" ...este o diferenta
castelanul
QUOTE(gratian.bran @ 17 Dec 2018, 19:33)
ai satelit sub volan? daca da, si inclin sa cred asta , sub satelit (pe satelit, dedesubt) ai niste butoane , plus o rotita; cu butoanele navighezi stinga -dreapta prin meniu iar cu rotita sus-jos pe optiune ; daca apesi rotita e ,,ok" adica intri in ce ai selectat , ...ca sa intri in tel ai butoane pe satelit, deasupra , doua alaturate (apesi drpt , intri in tel , cu rotita selectezi  apel primite , ratate sau formate-jos-sus cu cele dedesubt   si apesi rotita ptr ok ( la fel pentru efectuare apel)....
ca sa schimbi tab-ul pe ,,3" apesi pe butonul de sub satelit , din dreapta -ele sunt 2 alaturate...
ca sa memorezi un post , selectezi tab cu cifra, ultimul spre drpt , pui cifra si tii apasat pe cifra 5 sec sper ca am fost de folos.
*



alt model, alte dotari , alte configuratii
Antonyo
Si totusi nu stie nimeni ??
gcgeorgescu
Dar ai butoanele acelea? Daca nu merge cu ele poate e defect satelitul. Totuși incearca sa apeși pe rotita ca si cum ar fi un buton.

28 Dec 2018, 23:51:
Acum am văzut pozele tale. Da. Cred ca rotita actioneaza ca o rotita dar ca si un buton daca apeși pe ea. Incearca
Antonyo
Satelitul nu are nici un defect. Toate butoanele merg dar nu reusesc sa mut stanga dreapta pe display.

vali.eo
La satelitul meu, pe langa toate butoanele tale mai sunt inca doua in zonele evidentiate, ele avand fix functia asta.
[attachmentid=1628100054]

Pot selecta tab-urile fie din satelit, fie de pe casetofon, cu ajutorul butoanelor stanga-dreapta de aici

[attachmentid=1628100055]

Am observat ca ai alt tip de casetofon, din cate reusesc sa imi dau seama este acesta. Incerca sa vezi daca vreuna dintre rotitele incercuite cu albastru are rol si de joystick (se misca sus jos si/sau stanga dreapta), ori din butoanele incercuite cu rosu
[attachmentid=1628100056]
Antonyo
Salut,
Am incercat, nu merge, nu pot muta tabul ala pe posturile presetate. Am dat de toate butoanele si rotitele, nu se muta, nu am idee de unde sa il mut.

Mihai.D.G.
La acest model de player, butoanele incercuite fac traba asta...
Antonyo
mai trebuie apasat si altceva sau doar pe butoanele alea? Ideea este ca la mine nu arata asa sad.gif(
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.