Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Furtune stergator Scenic 1
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
povidiu
Salutare, la Scenicul meu am o problema, proprietarul anterior a schimbat capota in urma unei tamponari, si am impresia ca a schimbat si furtunele de la duzele de apa parbriz. Am incercat sa le asez in fel si chip, dar cumva capota preseaza furtunele si nu mai am presiune la duze. Daca ridic capota totul e ok, stropeste de numa numa, cand o inchid pauza. Are cineva o poza de la scenicul lui ca sa vad cum merg furtunele acelea corect la Scenic 1?
povidiu
Nimeni, nimic?
ProfiBv
https://partsouq.com/en/catalog/genuine/par...72&gid=10235&q=

8 Dec 2018, 10:41:
Poate poti identifica ce-ti lipseste (vezi pozitia 13) si nu stiu daca am ales bine varianta de masina .
johan
Poti sa pui o poza cu capota ta ?
cosmin&b
Cred ca in partea pasagerului se stanguleaza. Am patit-o si eu dar mecanicul (sau electricianul, nu mai stiu exact) si-a dat seama imediat si a aranjat furtunul. Nu am fost inspirat sa ma uit atent.
Iti fac eu poze la al meu. Sa imi spui daca te ajuta, sau ai nevoie din alt unghi.
Al meu e Scenic 2, nu stiu cat de mult difera
povidiu
Salutare, am schimbat toate furtunele, si exact pe partea pasagerului, unde coboara pe langa balamaua de la capota se strangula cand am inchis capota.
Luciano83
Salutare. Daca ma poate ajuta cineva. Ce trebuie sa desfac pentru a ajunge la vasul pentru solutie parbriz? Trebuie sa desfac aripa dreapta? Mi s-a rupt furtunul undeva aproape de vas si vreau sa il schimb. Mentionez ca am desfacut aparatoarea de noroi dar nu am acces la furtunele si mufele care sunt in partea superioara a vasului. Multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.