Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Huruit/patinat la plecarea de pe loc
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane IV
D@ni3lito
Salutare baieti!!!
Sunt posesorul unui renault megane sedan 2017 1.6 dci 130 hp si cam de vreo luna uneori la plecarea de pe loc in treapta a 1 a sau mansarier se aude un fel de huruit/patinat in momentul cand ridic putin piciorul de pe ambreiaj si masina incepe sa se miste.Acest sunet nu se aude mereu,iar cand se aude dureaza 2-3 secunde.Masina are aproximativ 18 000 km.Aveti idee despre ce ar putea fi vorba?
mircea.zbr
O posibila problema ar fi la ambreiaj, posibil uzura ridicata din motive de condus necorespunzator.
Nu stiu cat de mult ar ajuta dar e un video fain in care explica uzura ambreiajului de "99Vehicles TV Romania".
Cauta video "UZURA Ambreiajului".
Si cel mai bine, mergi la service sa verifice.
D@ni3lito
Am fost la service cand am facut revizia si le-am spus despre problema asta si a verificat mecanicul ambreiajul si nu s-a auzit nimic.problema este ca nu face mereu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.