Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Demontare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
Alxseb
Salut, știe cineva cum se scoate nuca de la schimbătorul de viteze la o cutie automată?
ionut_spanu
De ce vrei sa o desfaci? Vrei sa faci "short shift"?. Si eu m-am uitat la schimbator (crosa de golf- cum ii zic eu) si m-am gandit cum as putea sa-l scurtez insa cred ca e prea multa bataie de cap.
Alxseb
Da Ionuț, mi-ar place levierul să fie mai scurt, dar vreau să aflu cum se scoate și pentru că este cam uzat și aș vrea să-l schimb
andru1973
Nu știu dacă e la fel că la manuală, încearcă să tragi în sus are un clips și iese la mine la manuală așa iese ,trag în sus
AdR!@N
Clar nu este ca la manuala, la automata ai mecanismul butonului de deblocare, asta are ceva tija prin levier. Din cauza asta treaba cu scurtatul implica ceva măiestrie, nu merge asa simplu cu flexu'.
De desfacut, destul de probabil, trebuie scos ornamentul cromat si vezi ce ascunde sub el. Pe net nu am gasit nimic legat de demontarea schimbatorului la automata.
Alxseb
Sub ornament nu este nimic
mars
Ale naibii manuale, ca degeaba le avem aici: link.

[attachmentid=1628093599]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.