Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Apa in usi
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Gelcu
Buna ziua,

Am un Megane 2 break, si dupa fiecare ploaie ramane apa in usi. Dupa ce merg vreo 200 de metrii se scurge, dar in prima faza aud cum galgaie in usi smile.gif

Orificiile rotunde din colturile usilor sunt ok. (cele mari si rotunde cat diametrul unui creion) Oare mai sunt altele si or fi infundate? Daca DA, in ce zona sa le caut?
Vorbesc doar de usile din fata. (cele din spate nu strang apa)

Mii de multumiri.
SorinSorin
QUOTE(Gelcu @ 19 Sep 2018, 09:51)
Buna ziua,

Am un Megane  2 break, si dupa fiecare ploaie ramane apa in usi. Dupa ce merg vreo 200 de metrii se scurge, dar in prima faza aud cum galgaie in usi smile.gif

Orificiile rotunde din colturile usilor sunt ok. (cele mari si rotunde cat diametrul unui creion) Oare mai sunt altele si or fi infundate? Daca DA, in ce zona sa le caut?
Vorbesc doar de usile din fata. (cele din spate nu strang apa)

Mii de multumiri.
*


Cu siguranta nu sânt destul de desfundate. Ia o sîrmă îndoită la capat si trage sa iasă mizeria. Apa se mai scurge si pe la garnitura de jos este un orificiu, pipăie cu mana sub garnitura de jos si vei da si de orificiul de pe mijlocul portierei. A 3 varianta ar fi sa dai jos fata de usa si sa cureti mizeria depozitata .
Gelcu
Merci mult, caz rezolvat! smile.gif
alin2015
@Gelcu , poti sa imi zici exact cum ai rezolvat problema te rog?aceeasi problema o am si eu.
am un megane 2 break 1.9dci
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.