Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inmatriculare masina noua
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
daniandu526
Salut, am luat un clio nou si din anumite motive nu am reușit si o inmatriculez in termenul de 90 de zile. M-am prezentat la politie cu toate actele necesare...dosar frumos dar am fost refuzat pt ca nu am venit in cele 90 de zile mentionate mai sus. Ei m-au trimis la dealer iar dealerul habar nu are ce trebuie facut. A mai trecut cineva prin astfel de situații? Ce trebuie facut in acest caz.
Multumesc si scuze daca exista vreun alt topic deschis dar nu l-am gasit
AndreiMR
Deci masina a fost facturata inainte de 1 august? Daca da, nasol. Nu se mai inmatriculeaza astfel de masini din cauza modificarii normelor de omologare a emisiilor. Cere o audienta la sef la inmatriculari si vezi ce raspuns ti se da...probabil va trebui sa ii faci omologare individuala la RAR.
sylvester
cam ce a spus Andrei mai sus. Din ce stiu, se trece pe CIV - sfarsit de serie si se rezolva. Vorbeste cu dealerul.
daniandu526
Aici e problema ca nici dealerul nu stie momentan ce sa faca in astfel de situatii Astept raspuns si de la el. Nu am inteles sylvester ce anume trebuie sa treaca si cine ?
smcdali
Salutare, am vazut ca ne poate ajuta cineva cu cateva detalii referitoare la un VIN... Este un parc prin Ploiesti..si am vazut un Megane 3 2015...M-ar ajuta ceva detalii..orice detalii.. VIN VF1BZS00E52303831 Din pacate, momentan nu pot da PM..Am vazut ca Espacen avea o idee despre ce vreau...
Multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.