Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme R19 ..
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
nykolas79
salut tuturor ..de curand am intampinat o mare problema am gasit masina lasata pe spate .... sad.gif R 19 Ph 1 motor 1.7 ..1991 ... banuiesc ca ar fi puntea spate ... masina e prevazuta cu ABS deci are discuri de frana si pe spate.... are careva punte spate cu bari de torsiune cu discuri pe spate? sau poate sa-mi spuna si mie careva unde gasesc sa cumpar bari de torsiune ... este dificil sa le schimbi ? daca ma puteti ajuta cu sfaturi si informatii va sunt recunoscator sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
R19/16v
Nu e dificil. Cumperi altele, le inlocuiesti, esti ok.
Ai discuri pe spate in 91 numai daca e 16V. Esti sigur ca ai discuri?
BiGBearRO
Mai bine cauti punte completa la dezmembrari
La hatchback se potriveste si puntea de la Megane I faza I, posibil sa se potriveasca si la chamade puntea de la berlina.
nykolas79
da are discuri...tocmai vin de la masina .. asa am luat masina poate belgianul a schimbat-o.. sad.gif .am chemat un mecanic ...dupa ce am dat roata jos pe partea stanca..(pe dreapta nu am mai incercat ...cand am vazut cata rugina este in dreptul locasurilor unde se scot barile de torsiune).si am ridicat masina ,am observat ca bucsa care vine in bara stabilizatoare are joc ... mecanicul a spus ca e posibil ca masina sa se fi lasat din cauza asta ,,iar barile sa fie bune ..toate 4 ( dar mie teama ca se inseala) daca este rugina mai pot scoate barile? ca sa inlocuiesc bucsile ..cred ca pe ambele parti sunt uzate.... punte de megan faza 1 cu discuri unde as putea gasii?. masina mea este prevazuta cu ABS si are discuri si pe spate....va rog sa-mi lasati un nr de tel ca sa va pot contacta pentru mai multe sfaturi .... las nr meu 0724816425

6 Sep 2018, 18:52:
ce ma sfatuiti mai bine repar vechea punte sau mai bine cumpar una de megan faza 1 ... ? dar cu discuri si pe spate
BiGBearRO
alta punte e soluția cea mai simpla
trebuie sa iei dezmembrãrile la puricat ... ask google, o sa iti dea el site-urile lor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.