Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: inlocuire oglinda retrovizoare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
adrianBuc
salut
cine are o schema electrica sau stie sa imi zica si mie, pentru inlocuirea unei oglinzi retrovizoare cu una electrocroma, de unde sa o alimentez?
modelul de masina e megane 3 grandtour 2011..
are senzor de ploaie si lumini
la oglinda veche nu am gasit decat firul de la senzorul de ploaie si lumini si microfon....
megan2
O poti alimenta de la plafoniera.
adrianBuc
QUOTE(megan2 @ 20 Aug 2018, 11:45)
O poti alimenta de la plafoniera.
*


nu merge... tb sa fie de la lumini cand pui pozitia


are cineva schema/manual cu circuitele electrice de la megane 3 grandtour 1.4 tce 131cp- 2011??
grig1960
Salut,

Iti pun aici doua scheme cu oglinda electrocroma, cea cu TN este pentru plafon normal, iar cea cu TOPAN e pentru plafon panoramic. Ai si doua poze cu pozitionarea pe masina.

Cu stima.
Paul Andrei
Mă interesează și pe mine o astfel de oglindă. Pentru alimentare se găsește cablul cu mufa aferentă?
adrianBuc
multumesc
adrianBuc
QUOTE(adrianBuc @ 22 Aug 2018, 07:15)
multumesc
*



se pare ca in stalpul din dr este mufa... cablu nu exista... cel putin la mine...
Paul Andrei
Detaliezi puțin cum ai procedat, eventual niște poze?
Mulțumesc!
RazvanRazvi24
Salut am si eu o problema cu tripla din stanga cand apas frana nu am semnal iar cand nu actionez frana se aprinde si stopul pe frana si semnalul cum as putea remedia aceasta problema ? 
Ps : Multumesc
Am un megan 1 coupe din 98 16 16v

27 Aug 2018, 12:32:
Salut am si eu o problema cu tripla din stanga cand apas frana nu am semnal iar cand nu actionez frana se aprinde si stopul pe frana si semnalul cum as putea remedia aceasta problema ? 
Ps : Multumesc
Am un megan 1 coupe din 98 16 16v
adrianBuc
QUOTE(Paul Andrei @ 27 Aug 2018, 12:31)
Detaliezi puțin cum ai procedat, eventual niște poze?
Mulțumesc!
*


paul andrei.. deocamdata nu am facut nimic... din schitele electrice reiese ca mufa e undeva in stalpul din dreapta... acolo trebuie sa te uiti la mufe...si de acolo sa cauti instalatia...
cum am ceva noutati pun aici
ecs17
Are cineva un tutorial de demontare oglinda retrovizoare (interioara)?
dan_g
Cam asa
[attachmentid=1628105808] [attachmentid=1628105809]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.