Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tips esapament
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
catal4n
Salutare colegutilor,
A gasit careva vreun ornament ok pentru evacuare? Nu de alta dar este singurul lucru deranjant la masina asta. Caut de ceva timp si nu prea am gasit nimic ok (cel putin in romania) datorita indoiturii esapamentului.
cj98czh
Tai bara, modifici esapamentul si ii fsci evacuare dubla ... cu cate 2 tipsuri duble ...
catal4n
@cj98czh thanks bro de idee. Dar as prefera calea simpla doar un tips pe care sa-l prind de actuala tobita. 😂😁
vvede
Salut,
Nu-mi dau seama de motorizarea pe care o ai prin urmare scriu cf motorizarii mele (0.9TCe)
De ce ai vrea la o ascutitoare (0.9TCe) sa pui tips? Doar sa vada lumea o evacuare?

Daca ai esapamentul indoit in jos (ca la 0.9TCe si cred ca altele exceptand variantele mai performante) as cauta un "ornament"/tips curbat deja astfel incat sa nu decupezi bara (nu stiu daca gasesti). Eventual poti cauta un strungar sau asemanator sa faca un tips "pe comanda".

O alta varianta ar fi sa faci o toba finala "custom" care sa iasa sub bara spate. Atentie la temperatura sa nu incalzeasca/topeasca plasticul.
catal4n
@vvede In afara de GT Line, RS si RS trophy toate au aceeasi putulica indoita in jos. Nu ma intereseaza sa vada lumea ma intereseaza sa vad eu pentru ca e urata si ma enerveaza cum se vede. Cum am spus si mai sus nu vreau modificari complexe deoarece masina e in garantie si mai bine stau cu sulica aia mica decat sa pierd garantia pe segmentul asta. Doar un singur tips pe care sa-l pot monta prin strangerea a 2 suruburi. De gasit am gasit si eu pe ebay, aliexpress si alte tiganeli de vin in 64646 de zile. Am creeat topicul in cauza in ideea ca e vreun coleg care a gasit pe undeva prin romania un simplu tips care sa se vada ok. Multumesc pentru sfaturi.
cj98czh
Ala este un ornament, nu tips ... nu modifici nimic sau adaugi la esapament ..
cichity
Cu atat mai bine ca nu modifici ceva,mai ales in garantie.
cj98czh
Vine cel mai probabil lipit sau prins pe bara .. de aratat, nu arata rau deloc ..
cichity
Da.nu se modifica nimic.arata chiar bine!!
Alin Dragomir
Se poate lua din Romania asa ceva? arata foarte bine
cj98czh
Turcia ..
cichity
Am cautat,nu am gasit nimic.doar pe niste site-uri din turcia.daca cunosti un turc,sa ne spui si noua😀😀
cj98czh
Da-le un mail si vezi daca nu trimit in RO ..
clic
Ebay
paul1981
Am gasit ornamentul pentru bara spate . Il voi comanda si eu in scurt timp de la ei , sunt foarte profi oamenii . Am mai comandat de la ei anumite ornamente din crom si sunt multumit . Sper ca am facut fericiti cativa posesori de broscutze . smile.gif http://www.cromtuning.ro/tunning-difuzor-b...2012--7369.html
catal4n
Am gasit ceva pe Aliexpress. A fost 4$. Se vede ok.

https://s.click.aliexpress.com/e/buYx65Ji
cj98czh
eu prefer varianta originala .... personal mie nu imi place cum arata ..

dar nu mie trebuie sa imi placa ...

baiul cu ala chinezesc este ca o sa rugineasca dupa 3 ploi ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.