Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schema electrica renault espace 4 diesel
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
djmouse04@yahoo.com
Buna ziua! sunt posesorul unui renault espace 4 1.9 diesel din 2004, si am mai multe defecte pe partea electrica...am nevoie de schema electrica chiar si contra cost pentru a-mi remedia defectele. Am tot cautat pe internet si nu gasesc mai nimic de genul pt acest model. Ca probleme aparute ar fi ca nu se mai poate conecta nicio interfata de diagnoza...desi am tensiune pe mufa de test, alternatorul nu mai primeste tensiune de excitatie, proiectoarele nu functioneaza, electrofrana nu functioneaza,motorul se tureaza greu sinu trage pana intra turbina in functiune..dupa care trage si se tureaza normal....
tel 0744334525 djmouse04@yahoo.com Multumesc..

9 Aug 2018, 13:16:
nu gasesc pe nimeni sa dea de cap problemelor ...multumesc pentru orice ajutor...
AdR!@N
Salut,
Poti descarca de aici schemele electrice (fisierele VISU).

Manuale Reno

Spor!
Adrian
djmouse04@yahoo.com
salut !! multumesc !! o sa intru sa verific

10 Aug 2018, 07:32:
din pacate sunt doar scheme bloc ...eu am nevoie de schema pe culori sa pot indentifica ficare cablu sa pot gasii capetele terminale pentru a masura continuitatea....multumesc oricum...o zi frumoasa
grig1960
Djmouse, ti-am trimis un PM in legatura cu schemele din Visu.
Cu stima.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.