Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu se actioneaza demaroul
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
catalin amza
Salutare colegii! Am o problema cu masinuta mea. Pun contactul, se aprind becurile in bord si, cand sa actionez electromotorul, nimic. Doar ecranul cu kilometrajul si afisajul de la AC se sting cat timp tin actionat demarorul si se reaprind pe urma. Mentionez ca mi s-a spart caloriferul de sub bord, iar pentru schimbarwea lui a trebuit sa scot coloana volanului de pe axul de la caseta de directie si , din greseala, a iesit si din axul volanului. Are oare vreo legatura cu contactul sau cu butucul contactului. Nu se actioneaza nici electrobobina de pe electromotor. Doar un tacanit se aude sub bord. Probabil un releu care care ar trebui sa actioneze electromotorul.
xmisterx
Ai o problema la demaror, posibil si ceva pe la cablaj. demarorul trebuie dat jos si verificat.
hardinc
Dar caloriferul se scoate simplu si fara sa demontezi ceva. blink.gif Anyway incearca sa masori daca vine curent la bobina cand invarti cheia, daca nu inseamna ca s-a mutat ceva pe la contact. Baterie banuiesc ca ai.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.