Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Deblocare usa stanga spate
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
daniandu526
Salut.
Am un Clio estate 4 luat de 2 luni si vroiam sa intreb daca si la voi masina a venit cu "blocarea pt copii" activata ? sau cel puțin sper ca de asta e vorba. In alte cuvinte...usa spate stanga nu se deschide decat din exterior. Am inteles ca ar fi o siguranta sau ceva pe usa care sa o dezactiveze dar nu am gasit nimic. Sfaturi,pareri ?

Multumesc
orex
Verifica exact la broasca. O sa gasesti un "pin" de plastic caruia trebuie doar sa-i schimbi pozitia. Operatiunea se face manual. Este extrem de simplu atat de identificat cat si de realizat.
daniandu526
QUOTE(orex @ 8 Jul 2018, 10:38)
Verifica exact la broasca. O sa gasesti un "pin" de plastic caruia trebuie doar sa-i schimbi pozitia. Operatiunea se face manual. Este extrem de simplu atat de identificat cat si de realizat.
*



Multumesc
eu chiorete.....l-am gasit. Prima data nici nu l-am bagat in seama
o zi buna
orex
Stai linistit! Probabil ca cel care ti-a facut "instructajul" atunci cand ai achizitionat masina nu l-a pus pe off dupa ce ti-a aratat facilitatea, iar tu nu ai fost extrem de receptiv, fiind una dintre functiile auxiliare ale automobilului nou achizitionat. Altele erau de retinut atunci!
PS
Si Dacia 1300 avea ceva similar wink.gif smile.gif))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.