Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu îmi afișează ceasul de temperatura
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
bogdan92
Buna ziua. Am găsit o mufa, poate a mai întâlnit cineva așa cv, mie la ceasul unde arata temperatura nu are lumina și nici nu afișează cv,și sub el am găsit o mufa și poate știți voi de unde vine.
Va mulțumesc pt ajutor, și dacă sa mai scris in alta parte îmi cer scuze
AlexAll
Se desface planșa de bord, sub capacele de la difuzoare de pe planșă găsești șuruburile
bogdan92
am desfacut si eu bordul, si am vazut ca sunt becurile arse, problema e ca am lipsa o mufa si nu stiu de la ce e locul lipsa, alex poate ma ajuti tu cu niste sfaturi.
atasez niste poze sa vezi despre ce e vb

25 Jun 2018, 06:52:
Alex uite unde e locul ăla liber roșu nu am nici o mufa, ce vine in locul ăla și de unde sa iau mufa, poate tu ști ce e acolo ms

25 Jun 2018, 06:52:
Alex uite unde e locul ăla liber roșu nu am nici o mufa, ce vine in locul ăla și de unde sa iau mufa, poate tu ști ce e acolo ms
espacern
Mufa rosie este de la comanda volan/informatii radio si cea neagra alimenteaza display-ul.
Cum aceste informatii sunt detaliat explicate pe forum....inchidem topicul aici cu rugamintea sa cautati INAINTE sa deschideti topic nou!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.