Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: inchidere centralizata aftermarket
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
iulian1994521195
salut la toata lumea am si eu o problema cu montarea la o inchidere centralizata la un renault megane 2 2005 nu pot sa o conectez deloc ori am gresit eu ori nu stiu ce naiba are am gasit ceva pe forum la laguna da la renault megane nimkc am sa fac cateva poze cu modulu poate ma poate ajuta cine am deja 3h da cand stau in masina numa nui dai de capat unde e plusu hai ca minusu il pun eu pe caroserie ca masa ce fire si cum trebuie legate am cautat pe net mai tare ma zapacit.multumesc
MEGANE MIRCEA
prima data cred ca ar trebui la sigurante sa gasesti un plus minusul il iei de pe caroserie de undeva ,dupa felul in care arata schema ,la minus mai trebuiesc legate si cele doua fire galbene apoi semnalul de inchidere-deschidere cred ca il poti lua exact din firele din butonul de blocare de pe consola,poate te ajuta asta,firele maro le pui la sigurantele de pozitie si asa iti vor clipi pozitiile cand inchizi sau deschizi masina..dar probabil ca ai rezolvat problema ca vad ca postul este vechi
xmisterx
Cred ca dupa aproape 2 ani o fi rezolvat sau poate chiar a vandut masina.
MEGANE MIRCEA
am vazut dupa data postului
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.