Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: geamuri electrice jucause
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
hunter75
Salut. Am urmatoarea problema. Inchid masina normal ( masina are inchidere centralizata), geamurile sunt ridicate totul OK. A doua zi, daca nu folosesc masina dimineata ci mai tarziu, o gasesc cu geamurile coborate. Care ar fi problema? Unde as putea interveni? Multumesc anticipat pentru ajutorul acordat.
grawrr
Ai centralizare stock(din fabrica) cu un buton pe telecomanda sau e una aftermarket care iti si ridica geamurile cand inchizi masina? Daca vezi masina la 6 dimineata geamurile sunt ridicate dar daca te duci la 11 sunt coborate? Toate 4? La cele stock nu ar trebui sa ai curent in comanda geamurilor fara cheie in contact.
hunter75
Centralizare stock. alarma after, din telecomanda nu am functia de ridicare geam. Am doar 2 electrice, spatele la manivela.
grawrr
vezi tu si cu radiocomanda asta cum e ...pot aparea(!) interferente cu alarma mai desteapta a vecinului care pleaca la servici mai devreme ca tine,,,poate nu m-am facut inteles(optiunea despre care vorbesc nu implica un buton pe telecomanda). Daca lasi geamurile coborate si inchizi masina din telecomanda, iti ridica geamurile din fata?
hunter75
Problema aproape rezolvata. Switch-ul de pe usa dreapta blocat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.