Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Apa in pragul din stanga
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
DarthVader
Va salut

De ceva vreme am apa in pragul din stanga. Prima intrebare ar fi, unde e dopul de la prag? Am bagat mana pe sub el am ajuns la ceva dop dar era destul de spre mijlocul masinii, l-am scos dar nimic. M-am uitat cu camera telefonului pe sub prag, am vazut ceva ce seamana a dop dar pare totusi "turnat" in tabla (postez poza daca trebuie). Voi cauta si cauza dar deocamdata vreau sa scot apa de acolo ca e multa (cand plec de pe loc, sau cand pun frana in special mai brusc aud sub podea "valurile marii" icon_mrgreen.gif )
espacern
Sunt cateva dopuri,vreo 3-4,mascate sub stratul de izolatie mastic...dar vizibile daca sunt cautate bine.
Desfacerea lor implica ruperea stratului protector....si la remontaj trebuie insistat ca etanseze perfect.
DarthVader
Am facut o poza cu telefonul pe sub prag. Acesta este unul din dopuri?
espacern
DA ala este....se vede ca capacul de plastic este acoperit cu protectia anticoroziune.
DarthVader
Oare daca dau o gaura in dop nu e mai bine? In ideea ca asa nu trebuie sa rup izolatia respectiva. Oricum nu o sa circul mult asa dar pana ajung sa gasesc pe unde intra as vrea sa o scot pe cea care e deja acolo.
b06fcn
Se gasesc de cumparat noi, daca le rupi pe astea la demontat. Scoate apa aia de acolo, ca nu va face altceva decat sa manance metalul...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.