Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Redare video de pe telefon pe sistemul DVD
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
Cashflood
Salut,
Sper ca nu mai este subiectul discutat prin alt topic. Am dat un search dar nu am gasit nimic.

Am un Espace din 2013 cu system DVD si ecrane in tetiere. De asemenea are si input AV prin 3xRCA clasice.

Exista posibilitatea sa redau continut video de pe telefon android pe displayurile din tetiere utilizand mufele respective? Nu prea am pofta sa ma plimb cu stive de DVD dupa mine in masina.

Manualul spune ca sistemul accepta input pe mufele respective doar trebuie sa comut sistemul pe aux1/aux2.

Am dat comanda de un cablu adaptor USB>3-RCA pe aliexpres insa nu imi e clar daca telefonul face streaming USB catre sistem sau cum ar trebui sa procedez ca sa fac asta.

multam fain!
Fratzica
Salut, depinde de telefon.

Vechiul Galaxy s1 avea de exemplu optiunea de output RCA prin jack-ul de casti, puteai chiar comuta din telefon formatul de output intre PAL si NTSC.
Pe usb ai iesire digitala, nu poti transmite semnal analog pe acolo.
Cashflood
Am un samsung s8+, presupun ca daca era pe s1 ar trebui sa fie si pe s8+. Am citit pe alte surse ca rca telefonului este doar pentru audio nu si video de aceea nici nu ma gandisem la asta.
Fratzica
S8 nu are aceasta functie. Rca audio se poate pune pe orice tel cu jack de casti. Rca video e alta mancare de peste.
oanadenisa
ptr SAMSUNG exista un cablu mini USB cu iesire video in RCA sau HDMI
ceva de genul acesta
https://www.emag.ro/cablu-mhl-la-hdmi-micro...ASAAEgLAE_D_BwE
Avani
Pentru s8 nu e bun. Mhl s-a oprit la s5, vezi și în descrierea produsului pe care l-ai recomandat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.