Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Miscare in mers 1.5 dCi
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Captur
Ridermann
Salut.
De cand a venit frigul a facut sotia un drum cu Capturul si mi-a spus ca "merge sacadat".
Adica... Topaie asa. M-am gandit sa nu agate ambreiajul dar are 3000km masina si ea spunea ca mereu nu la plecare.
Am mers azi si eu cu masina si trage bine, nu vibreaza, nu agata.
Simt insa diferit de pana acum ca o foarte usoara topaiala si pe accelerare sa zic da si pe decelerare. Am lasat-o si pe liber sa curga si simteam ceva. Nu grav... Practic daca esti luat cu treaba nu observi.

A mai intalnit cineva asa ceva?

- cauciucuri si jante luate in toamna noi
- nu imi arata niciun cauciuc desumflat
- volanul sta drept

O fi suspensia mai țapănă?
espacern
Cand conduce sotia are in picioare incaltaminte cu toc(chiar si mic)....cumva?
Ridermann
Nu. Nu avea toc.
Eu am avut adidasi.
I l-am dat si socrului sa nu fim noi nebuni. El a zis ca merge perfect smile.gif) Are 1.5 dci pe Doker el si Tucson diesel 2.0... A condus HILUX mult timp si poate e obisnuit cu topaitul asta
espacern
E clar:schimba sotia cu socru.....si o sa fii multumit de cum functioneaza masina! wink.gif
mariuswk
Asa e , Capturul topaie cateodata, nici eu nu am identificat problema pentru ca se intampla rar.
Ridermann
Da, nu mai face.
O avea legatura cu gerul
RazvanF
Ce fel de motorina ai folosit daca a fost frig?
Ridermann
OMV de cand o am doar OMV. Nu știu dacă nu era chiar aditivata
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.