Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lampi Led Placuta inmatriculare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
body_bwa
Buna ziua . Vreau sa mi achizitionez un set de lampi pe led pentru al meu megane 2.1 , imi puteti da si mie un sfat cine are asa ceva pe masina ? sunt ok ? se merita ? in prezent am lampile stock cu becuri led , ma gandeam ca astea care au 18 leduri vor bate mai bine tinand cont ca sunt si noi .
andutu
Dupa mai multe teste cu diferite tipuri de becuri cu led. Partea nasoala a fost ca mereu a trebui sa caut un model care sa incapa in lampa , becurile lungi cu mai multe leduri nu incap.

1.Bec T10 cu leduri 5050 model cu 5 leduri - fiabilitate buna a ledurilor ( durata de viata lunga ) a inceput sa faca figuri de la niste lipituri oxidate dar asta dupa ceva timp , luminozitate destul de slaba.

2. Bec T10 cu leduri 5630 model in forma de T cred ca cu 9 smd-uri - luminozitate crescuta , fiabilitate proasta , ledurile degaja multa caldura foarte multa! , majoritatea becurilor necesita radiator ceea ce nu au.

3. Bec T10 cu leduri 5630 cu 6smd-uri forma normala si cu ceva "metal" pentru degajarea caldurii - luminozitate putin mai proasta decat la punctul alea in T, se incing la fel de tare, incep se palpaie dupa care se ard.

4. Placuta cu leduri 5050 , 15 leduri smd. - luminozitate buna , fiabilitate nu stiu le am montate de o saptamana.
[attachmentid=1628082213]

Lampa aia dedicata cred ca degaja multa lumina , mult prea multa....cel putin pentru gustul meu.Din ce vad are 18 smd-uri acum depinde ce model e smd-ul.
jas2
Atentie cand cumperi acele lampi dedicate!
Cumpara in asa fel in care sa le montezi imediat pe masina,fara curier sau alt transport!
Eu am cumparat de la o firma din Iasi si nu functiona o lampa.Am trimis-o inapoi pentru a fi inlocuita si am primit alta.Nu functiona nici cea inlocuita! Le-am dat retur cu inapoierea banilor!

Asadar atentie!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.