Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Se scurge apa pe la incuietoarea de la portbagaj
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
roland
Salut.

Cand ploua mai mult si deschid, dupa aceea, portbagajul, mi se scurge apa din incuietoarea portbagajului.

Intrebarea ar fi: pe unde intra apa?

Chederul pare sa etanseze bine, e uscat peste tot, marginile portbagajului care ar fi dupa cheder (deci spre interior) sunt uscate.

In spatele numarului (unde sunt gaurile pentru numar) pare a fi uscat, dar pe acolo ar fi o posibilitate, chit ca numarul e practic in acea adancitura si apa nu se prea scurge pe acolo.

Alta varianta ar fi pe la becurile de ceata si marsarier (stopurile de pe partea care se ridica).

Probabil voi da jos (eu sau in service) capitonajul sa vad exact ce si cum, dar pana atunci apreciez niste idei (e usor frig afara).

Mersi frumos.
castelanul
si la mine sad.gif ,in plus mai curge si pe bratul din stinga wacko.gif -solutii?
75AIM
am rezolvat aceasta pb demult cu ceva silicon transparent si bison.cand am dat rezolvarea a fost motiv de luat la misto acu gandeste singur unde e pb.
castelanul
nu de materiale duc lipsa....concret?
castelanul
ok.multumesc. cheers.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.