Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lampa spate Stanga
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Kangoo & Renault Vehicule Utilitare
Andrei.87
Buna ziua,
Renault Kangoo 2017, nu merge pozitia spate stanga, am pus 3 becuri noi si fara succes, are momente cand merge...si zile cand nu...exista vreo siguranta in tablou care as putea sa schimb?
Multumesc.
daniellu
Pe fata merge pozitia stanga?
Eu am avut problema cu pozitii stanga fata si spate care nu functionau rezolvata pe garantie. Aveam un scurt la lampa de numar si mi-au inlocuit tot cablajul spre aceasta in usa din spate.
E o siguranta in tabloul de sub baterie.
De ce nu te duci la reprezentanta dat fiind ca e masina de nici un an ?
Andrei.87
Da pe fata merge nu am probleme, becul se aprinde atunci cand calc frana, pe simplu nu merge...
cei de la reprezentanta sunt plecati cu sorcova...am fost sa schimb la pedala de ambreiaj o tija ce duce catre motor sau asa ceva si le-au luat 2 zile....adica treaba de 2 ore in 2 zile....
serviccom
Verifica daca vine tensiune in suportul becului, daca nu vine e problema la cablaj. Trebuie verificat in locul din spatele lampii. Poate mai trebuie arcuita lamela din suportul becului.
ccoto
Posibil sa fie din mufa. La Kangoo 1 apare des problema. Se largeste pinul din mufa mama.
daniellu
Mai exista sansa sa fi pus un cct de bec chinezesc, face contact la filament sau plot cand vrea muschii lui. Schimba becul cu unul Phili..., Osr..., minim Narv... . Alea Clax... e China 99%.
Andrei.87
Da am pus azi unu de la OSR,,, si tot nu ... am sa verific un pic mufa cum zic colegii....asta ar fi ultima sansa.
Daca nu sa pun multimetru sa vad daca vine tensiune pe cele 2 lamele...
Multumesc pt sfaturi.
Andrei.87
Buna seara,
Am reusit sa merg la reprezentanta Renault si cica era din ceva cablu, au schimbat 4 becuri 1 pozitie/stop, 1 marsalier si 2 becuri la numarul de inmatriculare.
treaba de 4,5 ore.
Sa vedem acum cat v-a tine...
daniellu
Ce am scris in postarea # ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.