Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: B-73-WEN Cunoaste cineva propietarul
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
danut81
Salutare colegi. Stiu ca nu este este o problema tehnica dar pe aceasta arie cred ca sunt sanse mai mari sa fie vazut anuntul.Vreau sa cumpar un Megane 2 din 2003, dar cel care il vinde nu are decat cartea de identitate si cercificatul de inmatriculare. Fostul propietar este din Bucuresti iar masina este prin Suceava. Am postat pe forum in speranta ca poate il cunoaste cineva sau poate este coleg cu noi. Chiar daca nu finalizez tranzactia, putem sa ii facem un bine fostului propietar sa isi gaseasca masina, sa poate sa o radieze. Atasez si o poza cu c.i
xmisterx
Pai si cel de la care vrei sa cumperi cum a dobandit masina??
danut81
A luat masina la schimb. Nu cred ca o sa mai iau masina avand in vedere ca nu are toate actele la masina. Am zis sa dam o mana de ajutor fostului propietar sa dea de masina sau de actualul utilizator. Stiu din propia experienta cum este sa cauti pe cel care a cumparat masina sa faci actele. Am vandut o masina, era inchis la acte auto si a zis ca vine a doua zi sa facem actele. Au trecut 5 ani si nu a mai aparut. Ii facusem o poza buletinului dar s.a stricat telefonul si am pierdut si ultima speranta. Dupa 3 ani primesc adresa de la politie cum ca masina a fost implicata intr.un accident cu fuga de la locul accidentului.
marksman
Pe talon se trece "Înstrăinat către ..." și vine ăla să se roage de vânzător să facă actele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.