Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: harti medianav
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
valentin_dav
salutare oameni buni!
revin cu un anume subiect delicat pentru mine, anume hartile de pe medianav.
al meu este medianav evolution si nu am pe el decat harta romaniei, nici nu m-a interesat altceva pentru ca nu am iesit cu ea decat pana la bulgari de cateva ori si oricum drumul il stie aproape toata lumea. acum se schimba un pic datele problemei in sensul ca vara aceasta vreau sa scot un pic capul prin europa ( a crescut un pic fâța mea si-mi permit acum drumuri mai lungi).
ideea este voi cum a-ti rezolvat problema hartilor din tarile europei fara ajutorul renault toolbox...etc.
am incercat varianta asta dar parca nu-mi vine sa platesc 80-100 euro pentru 1 tara sau combinatie de 2-3 tari.
ma poate ajuta cineva cu ceva idei si sfaturi?
multumesc mult si sa nu uit, nu vreau mediaskin sau menavrus
multe mutumiri
Hunab
Chiar dacă este off topic, soluția rămâne tot Google Maps, Waze, Here. Here are avantajul că merge fără conexiunea la date. Eu am harta full Europa. Funcționează cu o precizie destul de mare, dar tot aplicația de mobil parcă e mai bună.
MihaiF3
Harta este 99 de euro pentru 1 actualizare sau 129 de euro pentru 3 actualizari: https://renault.naviextras.com/shop/portal/...kageCode=212152
valentin_dav
multumesc mihaif3 dar tot nu-mi convine pretul. imi pare cam exagerat totusi 100 E.
koldun
Eu rezolv așa
RazvanF
Multumiri pentru link koldun. Medianavul mei de pe logan inca mai are parte de alea 90 de zile....sau ce a mai ramas din ele, dupa care voi incerca aceasta solutie.
Ce nu am inteles, eu am versiunea 8.0.5, trebuie sa dac downgrade la 7.0.5? Si sa instalez acel "super mod"?
Sau ii dau direct cu "super mod" si trece automat la 7.0.5?
Poti scrie procesul de updatare in romana? Multumesc anticipat!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.