Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pereri noul soft
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
ILS
Salutare,
Pentru cei care detin un clio IV dCI si au facut update.ul de soft,cum se comporta masina dupa?Este mai puturoasa?Consuma mai putin?Au fost probleme dupa update cu EGR sau de alta natura?
Astept raspunsurile voastre.
O seara faina sa aveti!! happy.gif
baban sergiu
salut - eu am facut update la soft

in modul Eco se simte ca trage mai bine la viteza mica.
ex: daca drumul este inclinat si tu mergi in sus in tr4-a cu 90kmh (gen autostrada) si apesi acceleratia nu vrea sa traga decat daca dezactivezi modul ECO
- in rest arca consumul a scazut ptin in oras , nu pot sa zic sigur pt ca eu circul cu tr1- tr 2 aproape tot timul fiind in scoala de soferi. am facut peste 30k km de l resoft si nu am vazut vre- problema la egr sau altele
KaitenRed
Cum se procedează pentru aceasta actualizare? Trebuie să întrebi la reprezentanță sau ar trebui să îți spună ei de existenta lui? Și mai vreau să știu pentru ce apar aceste update-uri dacă mă poate lamuri cineva.
baban sergiu
nu stiu cum este in romania -

eu am primit scrisoare acasa prin care am fost informat despre update-ul de soft si daca doresc sa il fac sa fac pprogramare la una din reprezentante

la fel cum pt megane am primit acasa o scrisoare in sistem de urgenta in care era oo hartie prin care isi cereau scuze ca in manualul de utilizare al masini este o eroare si mi-au trimis o alta pagina autocolanta sa o lipesc peste pagina cu gresala in manual .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.