Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane IV
Ion007
Sal.Am luat un Megan4 in luna august si mii se pare curios faptul ca masina este echipata cu cauciucuri Nexen iar cand m.am uitat azi la roata de rezerva este Michelin.
Este normal?
R19/16v
In halul asta a ajuns francezu'...?! Nexen?!
aba81
Si mie mi se pare curios...
sorynache
Asta cu roata de rezerva nu mi se pare in neregula, ce mi se pare mai ciudat este faptul ca eu, la varinta cea mai ieftina am bridgestone, iar altii la variante mai scumpe au nexen.Cum le aleg,trag la sorti?

5 Nov 2017, 19:51:
Cum am spus, depinde de fiecare,la mine pe primul loc e placerea de a conduce,nu dorm in masina asa ca prefer oricand o chelioasa mai potenta(lucru de la sine inteles daca ma impac cu o chelioasa mai lesinata)

5 Nov 2017, 19:55:
Asta trebuia sa o postez la megane 4
Tossi
Am avut Nexen pe megane 2: fffffffff proaste(lipsa aderenta/acvaplanare/pe zapada ff slabe), ce-i drept erau allseason.
m3st_tce
Am Nexen pe Rapid. Cele de vara ,venite odata cu masina, sunt exceptionale (incl. pe umed), cele de iarna sunt bunisoare.
Prin comparatie, Michelin-urile cu care a iesit din fabrica Megane-ul au fost niste porcarii. Nici roata de rezeva nu mai are asa "anvelopa"!
papa_mulo
Fiecare producator are anvelope de buget cat si avelope performante. Nu stiu cum sunt nexen, dar asa ca fapt divers, tin minte ca am vazut acum 4-5 ani la tiriac auto rulate un rolls royce de vanzare care era incaltat cu nexenuri.
aba81
Alea de la tiriac erau Nexen Rolls Royce Edition tongue.gif
m3st_tce
Performante sau nu, asa a venit pe Rapid. Vorbesc de Nexen N-Blue HD+
roland
Cele cinci anvelope trebuie sã fie identice.
LAURR
Discutiile astea mergeau la schimbare pneuri. Asa facem o varza aici !
silvanu96
La Dacia nu e obligatoriu. biggrin.gif
tatimeu
nici la reno ala din 2009 nu e obligatoriu tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.