Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cod cap planetara
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Kangoo & Renault Vehicule Utilitare
daniellu
Va salut,
Dati-mi un cod la capul de planetara ptr. Kangoo 1.5 dci VIN = VF1FW14B546754197. Dreapta, la roata, diametru exterior 79 mm, ax planetara 32 mm.
Cei cu Dialogys sigur ma pot ajuta.
Multumesc anticipat,

D.
espacern
Renault nu vinde separat cap planetara....doar planetara intreaga cu 27 caneluri cod 8200687740 sau 23 de caneluri cod 391001510R
daniellu
Multumesc frumos, mai caut. Am gasit un cap cu diametrul de 79 mm (am schimbat un burduf, prea tarziu de altfel- si stiu diametrul) pe cod SNRA JH22520K. Planetara completa la Renault.... ptr. cei cu inima tare. Pe diferite site-uri 600-800 lei. Plus manopera.
espacern
Cap aftermarket gasesti dupa codul/datele planetarei.....pe la magazinele de piese auto.
daniellu
Am sa-mi cumpar o planetara noua. Un producator bun imi puteti recomanda ? Am vazut ceva pana in 700 lei (cu cea veche la schimb) SKF.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.