Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Apa in blocul de lumini de pe haion
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane IV
Athenagor
Salut. Azi cand ma indreptam spre masina, am deschis o din cheie si stiti ca automat se aprind luminile. Raman cu gura cascata cand vad ca ledul ala lung din stanga capacului de portbagaj, era doar jumatate "aprins". Mai sa fie, zic eu. S-a ars juma de banda led:) Apoi ma uit mai atent si realizez ca aia e un fel de fibra optica prin care trece efectiv fasciculul de lumina. Eh, jumătate din fibra aia era in apa. Pur si simplu a intrat apa in stopul ala. Ce imi recomandati? Sa merg la reno la garanție sau sa aștept sa se usuce? Doar ca e cam multa apa(am spalat o vineri) si mi e teama ca la inghet sa nu se sparga lampa aia. Multumesc si sper sa ma fi facut inteles.
Radu91
Eu zic sa mergi la service ca nu e normal sa intre apa.
adrianovici_2006
QUOTE(Athenagor @ 30 Oct 2017, 17:51)
Salut. Azi cand ma indreptam spre masina, am deschis o din cheie si stiti ca automat se aprind luminile. Raman cu gura cascata cand vad ca ledul ala lung din stanga capacului de portbagaj,  era doar jumatate "aprins". Mai sa fie, zic eu. S-a ars juma de banda led:) Apoi ma uit mai atent si realizez ca aia e un fel de fibra optica prin care trece efectiv fasciculul de lumina. Eh, jumătate din fibra aia era in apa. Pur si simplu a intrat apa in stopul ala. Ce imi recomandati? Sa merg la reno la garanție sau sa aștept sa se usuce? Doar ca e cam multa apa(am spalat o vineri) si mi e teama ca la inghet sa nu se sparga lampa aia. Multumesc si sper sa ma fi facut inteles.
*


Categoric la service!...foarte probabil dupa ce apa dispare sa functioneze dar cauza ramane!
Athenagor
Am fost la service, au facut poze, acum astept piesa sa o înlocuiască p aia cu balta in ea:) N au comentat nimic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.