Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cablu marșarier deteriorat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
sundaysfantasy
Salut, mi-am schimbat azi nuca si manșonul de piele la schimbătorul de viteze și cat demontam eu pe acolo am observat cablul de otel care asigura pozitia de intrare în marșarier când tragi de maneta in sus e deteriorat, se mai tine in câteva fire. Am incercat să mă uit daca as putea să-l demontez că sa îl schimb, m-am băgat și pe sub mașină, dar nu mi-am dat seama cum se poate demonta consola aia din plastic galben în care sta pivotul levierului in habitaclu. Singura modalitate, din ce am observat ,e sa dau toba jos și tabla aia de protectie, presupunând că sunt acolo niste șuruburi de prindere.

E vreo metoda mai ușoară sa am acces sa schimb cablul ăla? Că n-aș vrea să mi se rupă pe undeva și să nu o mai pot baga în marșarier.
espacern
Cablul respectiv este un simplu cablu cu 2 capete sertizate.....montate pe mecanismul cu cod 7701685500.
Pentru acces usor la tot mecanismul trebuie desfacute cele 4 piulite aflate sub scutul termic fara sa demontezi tubulatura esapamentului........si dupa desfacere tija comanda cutie.
renaultmegane11
salut am si eu acceasi problema cu cablu dar nul gasesc poti sami spui si mie cum ii zice.sau macar un cod de la cablu ms frumos
espacern
Nu exista cod piesa universal valabil.....posteaza cererea ta pe topicul unde se ofera cod piesa dupa seria VIN daca vrei un cod valabil dupa care sa-ti cumperi piesa potrivita.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.