Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Defect injectie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
Geo90ciuca
Am si eu o problema cu un vel satis. Cum mergeam cu masina la un moment dat m-i sa aprins in bord martorul defaillance injection, e.s.p. nu functioneaza si filtru de particule nu functioneaza. Pot sa zic ca nu se mai accelera deloc de la ralanti. Ce ar putea avea? Multumesc anticipat!!
cj98czh
Daca este vorba de un V6 benzina .. nu are filtru de paricule ... pentru restul un tester pus la o reprezentanta te poate ajuta ... cu niste posibili vinovati ..
espacern
Martorul de toba catalitica este confundat cu cel de filtru de particule.....de initiator.
Daca s-au aprins martori respectivi in timp ce rulai este posibil ca problema sa fie de la pompa de benzina/sistemul de alimentare/injectie/baterie....dar fara o diagnoza nu se poate spune cu siguranta.
Geo90ciuca
Am rezolvat! Problema era la pedala si clapeta de acceleratie. Ms oricum .
Petrikas
Salut, am un espace 2.0T benzina din 2011. Am aceeasi problema, ce anume ai facut la clapeta de acceleratie?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.