Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: COSTURI PIESE DE SCHIMB
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane IV
adrianovici_2006
Final de aventura in urma accidentului suferit in luna iulie ....a venit si FACTURA!
aba81
da...se aduna ceva bani acolo. a iesit pana la urma ok?
Dralexandru
Un Casco macar in primul an este f indicat
aba81
eu cred ca este indicat si in anii urmatori. piesele si manopera nu se ieftinesc. la toate masinile noi sunt scumpe piesele.
mars
Da, dar cine are claxon nou rolleyes.gif?!
ratonbox
Ai si poze cu rezultatul dupa reparatii? sunt curios cum au lucrat.
gerula2006
De aia e bun CASCO...... Oricum e cam scump.... Manopera e decentă
adrianovici_2006
QUOTE(aba81 @ 4 Sep 2017, 19:29)
da...se aduna ceva bani acolo. a iesit pana la urma ok?
*




QUOTE(ratonbox @ 4 Sep 2017, 21:00)
Ai si poze cu rezultatul dupa reparatii? sunt curios cum au lucrat.
*


Nu cred ca mai este nevoie de poza dupa reparatie pt ca totul este aliniat fff bine!...la prima montare(mai putin farul care sosise fara inscriptia FULL LED VISION...acum au pus ce trebuie!!), nu au reusit atat de bine, motivand ca vor remedia la montarea farului nou!
Din curiozitate ieri, in timp ce asteptam finalizarea lucrarii, m-am uitat in parc la dealer si la alte masini M4 cum este aliniata bara cu farurile!...din pacate, numai masina de teste(un M4 Sedan) avea o aliniere perfecta, la celelalte existau mici imperfectiuni!...fie pe o parte bara era mai in afara putin fata de linia farului, fie invers!
Sunt foarte multumit de executia lucrarii!...in plus dealerul meu are propriul serviciu de masurare a gradului de satisfactie al clientului!
Mars....!multumesc ca mi-ai adus aminte de claxon!...DA, ar trebui sa fie nou insa am uitat sa-l si verific...o voi face azi!
spy_oh_joy1389
Turcaleții aliniază mai bine ca spaniolii

1660 lei un far led? E bun prețul, mă așteptam la 1000e unul având în vedere că un far cu lupa de Megane 2 era pe la 1500-2000 parcă
old_jhon
QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 5 Sep 2017, 07:28)
Turcaleții aliniază mai bine ca spaniolii

1660 lei un far led? E bun prețul, mă așteptam la 1000e unul având în vedere că un far cu lupa de Megane 2 era pe la 1500-2000 parcă
*



De asta am ramas si eu surprins smile.gif) Chiar eram curios cat costa farul ala cu LED.
jbn
Pretul este fara tva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.