Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Maricica - Dacia 1300 '77
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Radu_Cioara
Va salut!

Dupa o pauza de cca 6 ani, ma reintorc pe acest forum de data asta cu alta masina smile.gif.

De curand, tatal meu si-a luat un Logan nou si spre surprinderea mea, mi-a pastrat mie Dacia veche (ca tot il bateam la cap sa nu o dea la remat) cu toate ca imi scoate ochii si acum cati bani putea sa ia pe ea. Acuma ma suna din 2 in 2 zile sa vin sa o iau de la el ca nu suporta sa o vada afara, masina statea in garaj, iar acum Loganul i-a luat locul.

Bun... acuma, Dacia (Maricica) e din '77, e rosie si ceea ce e cel mai important, e in familie de la poarta fabricii.
Starea in care e nu e tocmai una excelenta, insa e functionala, ITP valabil folosita regulat pana saptamanile trecute. Poze voi pune cand voi ajunge la ea sau ea la mine...

Pentru ca nu am avut in plan nici o cheltuiala majora anul acesta si vestea ca am Dacia la dispozitie m-a luat prin surprindere, sunt cu temele nefacute.
Mai precis nu stiu ce pasi trebuie sa urmez, de unde sa incep etc.

Pe cei care ati restaurat dacii, va rog frumos, dati-mi niste sfaturi de inceput.

Va multumesc anticipat!
Cu respect,
Radu



Ov
sfatul 1: gaseste-i garaj sau un loc acoperit si fara umezeala
Radu_Cioara
Bun sfat, multumesc!
Saptamana asta sunt in discutii (garaj simplu sau loc acoperit la un mecanic) si sper sa se concretizeze ceva pe saptamana viitoare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.