Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tractare cu Espace
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
mark``
Caut pe net dar nu gasesc. La modelul Espace 3 cat era trecut ca poate tracta ca si greutate maxima?
Am ceva ganduri de rulota...
Salinas
Cred ca scrie in talon sarcina maxima admisa, pentru fiecare vehicul....
mark``
Da, ce destept sunt smile.gif numai acolo nu m-am gandit.
1565kg. Bun.
Acuma alta ar fi intrebarea: un motor de 2L si 140CP face fata la o rulota de 1400-1500kg? Ca mai pui si 6 oameni in masina (din care 4 copii mici ce-i drept) si nu stiu ce sa zic. Se mai misca masina din loc? biggrin.gif
Sau sa ma rezum la 1tona maxim?
espacern
Poate Espace-ul sa traga fara probleme....categoria in permis s-o ai valabila!
mark``
Pana la 4250 kg poti merge cu B, nu aia e problema. N-ai cum sa ajungi la greutatea aia.
Dar daca zici ca trage e bine.

LE. Defapt e problema ca dupa legislatie cu B curat nu ajungi pana la greutatea aia legal. Legal e 3,5t.
Dar oricum, la ce greutate are Espace, mai mult de 3,5t nu te poti intinde cu tot cu rulota ca n-o sa mai duca masina.

LE2. Din ce mi-am dat seama treaba e cam asa: n-ai voie de principiu sa tragi dupa tine o greutate mai mare decat 80% din masa masinii. In cazul meu 1250kg. Masina are 2300kg masa maxim autorizata + 1250kg ajungem la 3450kg. Deci nu depasesc nicicum categoria B ca daca depasesc nu mai poate masina sa traga in siguranta.

Asadar, la masina mea caut rulota de maxim 1,2t.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.