Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Folie protecție faruri
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
1oarecareale
Salutare! Tocmai de am achiziționat un Clio model 2017 nivel de echipare intens cu faruri led pure vision. Nu am gasit nici un topic despre întrebarea mea și am zis sa deschid unul, sper ca nu am deranjat. As dori sa pun o folie de protecție pe faruri iar cei la care am mers sa le montez mi au spus ca nu au mai montat și e posibil sa nu tina deoarece farul este foarte ondulat. Este cineva care si a pus folie pe faruri?
Multumesc!
vvede
De ce ai dori sa pui folie?
#Dino
Are mașină nouă și vrea să o protejeze de intemperii
MoneyTalks
QUOTE(1oarecareale @ 6 Jul 2017, 15:28)
Este cineva care si a pus folie pe faruri?
*


E prima data cind aud de ass ceva blink.gif Da vorba aia, mare e gradina... radmasa.gif

Cum crezi ca iti va lumina farul daca il acoperi? unsure.gif
pishky
daca folia e una buna si nu o monteaza dorel va lumina fix la fel.
Daca ai un orizont limitat, da, e mare gradina.
1oarecareale
Cum a spus și Dino, vreau sa pun o folie de protecție transparenta pentru a proteja farul de intemperii, soare, pietre sărite de la mașinile ce rulează în fata mea, etc. MoneyTalks poate în Irlanda drumurile sunt altfel fata de cele din Romania..
papa_mulo
Cat poate sa te tina o folie montata pe far la diferentele de temperatura de acolo(in special iarna)? Si daca sar pietre in far, ce se intampla? N-am vazut far de plastic spart de piatra...si daca totusi iti sare un cataroi ti-l sparge si cu 3 folii.
Hunab
Eu am sute de mii de km parcursi si nu am spart un far. Parbrize am mai schumbat. La o masina de 370k de km am schimbat farurile cu unele after market si m-a costat 150 lei/bucata. In cat timp faci tu 370k de km?
Acum, tu stii mai bine. Este masina ta si banii tot ai tai.
clic
Eu stiu ca folia protejeaza foarte bine impotriva matuirii(imbatranirii premature)a sticlei farului.
Si eu as vrea sa aplic folie de protectie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.