Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dotări Renault Laguna I
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
Lex98
Salutare.Am și eu următoarea problema:dețin doua lagune din 2000,una este înmatriculată iar una nu, cea înmatriculată nu are prea multe dotări, geamuri electrice față, ac și cam atât, cea neînmatriculata este full, comp de bord cu comanda vocala 4 geamuri el, clima automata, comp de bord cu toate functiile:consum, consum instant etc..incalzire în scaune..ideea este următoarea, poate e o întrebare stupida dar totuși îndrăznesc sa întreb..as putea sa iau toate aceste dotări de pe cea neînmatriculata și sa le mut pe cea înmatriculată..este costisitoare operațiunea? , ce costuri implica?..daca nu toate.acar câteva dotări sa le pot lua:))
Gabryel.GLN
Se pot lua dotarile de pe una si puse pe cealalta, trebuie demontat tot interiorull (bord, scaune, plastice interior, fete de usi spate) si schimbata instalatia electrica conpleta + tabloul de sigurante + aeroterma. Si a mea cand am luat-o avea doar geamuri electrice fata si climatronic. Acum are 4xgeamuri electrice, oglinzi electrice si incalzite, computer de bord + sinteza vocala, climatronic, navigatie.
Lex98
Mulțumesc pentru răspuns, dar cât te-a costat? iar pentru computerul de bord trebuie niște senzori anume montați pe la motor?
Gabryel.GLN
Am cumparat o Laguna cu optiunile astea si am montat absolut tot pe a mea, motor, cutie, punte, fuzete, doar caroseria a mai ramas a mea. Manopera nu m-a costat nimic deoarece am facut-o eu cu tatal meu.
Cat despre senzori din cate stiu sunt deja, insa trebuie schimbata toata instalatia electrica.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.