Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare iconița de ulei in bord Espace 3
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
mark``
Salutare! Am intrat de azi in clubul select Espace și mi-s fericit, pe jumătate. Asta pana rezolv problemele la actuala masina.

Situația e așa: masina merge ok, No problem. Uleiul e nou schimbat 10W40 și e la linia superioară pe joja, totul ok. Singura problema e ca in mers, am vazut ca mai ales la relanti, îmi apare pe bord iconița cu "cana" de ulei și apoi Stop. Asta înseamnă ca nu mai am ulei? Uleiul e însă fizic in regula la joja. Este un senzor pe motor și sa facă ăla oare figuri?
Ori sa n-am presiune la motor?
Daca n-am de ce trage ok?
espacern
Sunt cativa senzori vinovati de aprinderea martorului respectiv....cel de nivel ulei/cel de presiune ulei/etc.
Fara o diagnoza nu poti sa schimbi nimic sigur....dar poti curata mufele lor pentru inceput si daca defectul electronic se repeta trebuie bagat testerul.
mark``
Ok, mersi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.