Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Grila ventillatie spate
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
bata_razvan
La megane 3 exista ventilatie in cotiera pentru pasagerii din spate? Se poate adauga ulterior? Am vazut ca la fluence exista.
74r12
In functie de nivelul de echipare:
bata_razvan
Ce cod are? Se poate adauga ulterior?
Mycroft
Codul este 969306716R. Cred ca se poate adauga, iti mai trebuie tubulatura de aer.
bata_razvan
Nu neaparat , am vazut si la cele cu frana de mana normala.
Flatron
La Fluence, pe frână de mână normală, sigur este.
74r12
QUOTE(bata_razvan @ 13 Feb 2017, 17:48)
Nu neaparat , am vazut si la cele cu frana de mana normala.
*


Cel putin la versiunea Collection 2012 vine la pachet optional cu frana de parcare asistata
roland
Confirm ce spune Flatron, ideea e ca se poate monta si daca ai frana de mana clasica, nu este vreo dependinta.
gangara
Poate dezamagesc, insa nu se poate monta.
Aeratoarele spate se gasesc de cumparat (cca 200 lei) si sunt gen plug&play.
Insa nu ai cum sa conectezi tubulatura la blocul de climatizare.

Am demontat cam tot ce se putea pe masina mea si n ai cum sa conectezi si nici sa improvizezi.
HVAC ul cred ca este diferit.
Flatron
QUOTE(gangara @ 14 Feb 2017, 10:53)
Poate dezamagesc, insa nu se poate monta.
Aeratoarele spate se gasesc de cumparat (cca 200 lei) si sunt gen plug&play.
Insa nu ai cum sa conectezi tubulatura la blocul de climatizare.

Am demontat cam tot ce se putea pe masina mea si n ai cum sa conectezi si nici sa improvizezi.
HVAC ul cred ca este diferit.
*



Posibil. Ce îți spun sigur e că, în Fluence-ul din dotare, sunt prezente aeratoare spate + frână de mână normală.
silvanu96
Eu numai pe Fluence am vazut.
solidconvert
exista si pe megane 3...
gcgeorgescu
Subscriu la FLATRON
bata_razvan
Deci nu a pus nimeni asa ceva...tubulatura cred ca exista deja de la o anumita echipare in sus...
Prowlers
Sunt interesat - daca pana la urma a reusit cineva sa isi monteze aeratoare pentru spate.
Multumesc.
gcgeorgescu
Nu sunt asa de wow. Eu am si stau mai mult pe închis caci, din fericire fata de cele de pe bord au o rotita si se pot oprii.
Fimea care sta in spate le închide mereu. Asta din cauza ca nu corespund cu setarile climatronice. Adică dacă setez caldura , pe acolo ajunge călcâi spre rece. Iar daca dau rece adică AC(vara) in spate ajunge tot călcâi. Adică putin mai rece ca afara.
MTP94
A reusit pana la urma cineva sa monteze tubulatura aer spate ? Aeratoare am vazut ca se gaseste . Anumite versiuni Megane 3 au venit echipate cu ventilatie spate in consola .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.