Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bielete antiruliu
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
iulinas2014
Salut,

bieleta antiruliu sau de directe este acelasi lucru?
Am fost la service cu renault Laguna 1 si mi s-a spus ca cea de pe stanga are joc.Trebuie sa le schimb pe amandoua chiar daca nu este nevoie?
mugur_mugurel
Bieleta antiruliu este piesa care face legatura dintr-e amortizor si bara stabilizatoare iar bieleta de directie este cea care face legatura dintr-e caseta de directie si capul de bara care vine prins de fuzeta si este recomandat sa le schimbi pe amandoua deoarece daca una este dusa e posibil sa se duca si cealalta, mai jos ai link-uri cu piesele de care intrebai.

goo.gl/IpUUzn
Piesa 4 ester bieleta antiruliu
goo.gl/vazdF6
Piesa 12 este bieleta de directie cu burduful de protectie aferent
iulinas2014
multumesc.cred ca este antiruliu.deci trebuie schimbate amandoua.ce firma sa iau?Trebuie facut apoi si geometria masinii?
mugur_mugurel
Poti merge pe swag, ruville, trw, lemforder si nu trebuie sa faci geometria, doar daca umblai la bieletele de directie deoarece acelea sunt reglabile si este afectat unghiul de convergenta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.