Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lipsa Telecomanda sistem audio
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
Petru Munteanu Stoica
Buna ziua,
De curand am luat un Renault Espace 3 din Germania, un benzinar de 2.0 16v, an fabr 1999.
Handler-ul din Germania mi-a trimis masina fara telecomanda de la sistemul audio Pioneer.. Mi-a zis ca proprietarul de drept nu o mai gaseste...

Intrebare: Se poate schimba cu o alta telecomanda, de la un alt Espace, aceeasi generatie, cu tot cu receptorul de pe masina. As putea intampina vreo problema?

Pareri, Idei blink.gif ..

O telecomanda universala ar face fata cerintelor sistemului audio? A mai incercat cineva?
espacern
Daca este telecomanda de la sistemul de origine atunci poti sa cauti orice telecomanda identica...doar functionebila sa fie.
Petru Munteanu Stoica
Mulțumesc frumos pentru răspuns.
Mirabeau888
Buna ziua
eu am un espace din 2011 dar cum imi dau seama ce sistem e? si ce telecomanda imi trebuie? unsure.gif
espacern
Te uiti pe datele inscrise pe aparat sau in cartea sistemului audio....si afli ce sistem ai!
Mirabeau888
crezi ca daca era asa simplu nu ma descurcam?
nu am cartea. recunoaste cineva ce sistem e?
espacern
Nu ai cartea scoti aparatul si te vezi datele inscrise pe el......e simplu!
Diac
In gaurile alea patru din laterale bagi cate o tepusa de frigruie si apoi scoti aparatul. Gasesti info pe laterale.
mars
Unitatea aia nu pare sa aiba senzor IR. Oricum, la ce ar folosi o telecomanda in masina?
espacern
Senzorul IR este situat in zona display/ecran la Espace.....si telecomanda foloseste la cei din spate aflati la distanta mare de sistem+anumite setari se fac doar din telecomanda!
Mirabeau888
am inteles. multumesc
ca sa nu mai deschid un topic: sistemul de navigatie are cumva intrare audio?

http://www.ebay.co.uk/itm/WIFI-Car-Mirror-...HsAAOSwd2xXPsej


adica merge unul din asta?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.